Aktuality

Napadení muže divou zvěří

3. 11. 2018

Dnes v dopoledních hodinách bylo na operační středisko záchranné služby přijato tísňové volání přes aplikaci Záchranka k mladému muži, kterého v lesíku u Dřevohostic na Přerovsku napadlo při náhonu zvěře prase divoké.

Oslavy 100. výročí republiky

28. 10. 2018

Dne 28.10.2018 ve 14 hod. se naše organizace zúčastnila oslav 100. výročí založení Československé republiky.

Nová sanitní vozidla

5. 10. 2018

Olomoucký kraj pokračuje v modernizaci zdravotnické záchranné služby. Dne 5.10.2018 dostali záchranáři do výbavy deset nových sanitních vozů značky Volkswagen.

Ulička pro život

2. 10. 2018

Od 1.10.2018 vychází v platnost nové směrnice pro tvorbu tzv. "záchranné uličky" na silnicích pro složky Integrovaného záchranného systému.

Výbuch plynu v domě v obci Mostkovice

22. 9. 2018

Dnes odpoledne po dvanácté hodině přijalo zdravotnické operační středisko tísňovou výzvu o výbuchu plynu v rodinném domě v obci Mostkovice na Prostějovsku. Na místo byly vyslány dvě výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Sražená osoba vlakem v Prostějově

5. 9. 2018

Dnes před šestou hodinou ranní byla přijata tísňová výzva o sražené osobě vlakem na hlavním nádraží v Prostějově. Na místo události byla ihned vyslána výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci.

Aplikace Záchranka vás od teď jistí i na vodě

13. 8. 2018

Aplikace Záchranka a Vodní záchranná služba ČČK spojily své síly aneb „Další profík do party“. Aplikace Záchranka dál rozšiřuje tým profesionálů, se kterými spolupracuje na rychlém poskytnutí pomoci. Zatímco v zimním období se podařilo do aplikace úspěšně integrovat Horskou službu ČR, léto je ve znamení Vodní záchranné služby ČČK.

Střet vlaku s osobním vozidlem

9. 8. 2018

Dnes ve večerních hodinách byla přijata tísňová výzva o střetu vlaku s osobním vozem v obci Kostelec na Hané. Na místo události byly vyslány dvě výjezdové skupiny ZZS vč. letecké záchranné služby.

Dopravní nehoda u obce Hrdibořice na Prostějovsku

1. 8. 2018

Dnes v odpoledních hodinách přijalo zdravotnické operační středisko tísňovou výzvu o střetu osobního vozidla a dvou cyklistů. Na místo události byla ihned vyslána výjezdová skupina letecké záchranné služby a rychlé zdravotnické pomoci. Do jejich příjezdu byla operátorem poskytována telefonicky asistovaná první pomoc a telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace.

Zavalení dřevorubce

27. 7. 2018

Dnes v 10:30 bylo na operační středisko nahlášeno zavalení dřevorubce stromem v lese u Oskavy.

Dopravní nehoda u Bohuňovic

16. 7. 2018

Dnes ve 14: 25 byla na Zdravotnické operační středisko nahlášena dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu na křižovatce u obce Bohuňovice, kde bylo celkem 5 zraněných osob.

Mimořádná událost - dopravní nehoda autobusu

13. 7. 2018

Dnes ve 14.51 byla na zdravotnické operační středisko hlášena dopravní nehoda autobusu s větším počtem zraněných v obci Hraničné Petrovice, okr. Olomouc. Na místo události bylo vysláno celkem pět výjezdových skupin ZZS OK včetně letecké záchranné služby Olomouckého kraje, jedna výjezdová skupina letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje a dva sanitní vozy dopravní zdravotní služby.

Olomoucký půlmaraton očima záchranářů

24. 6. 2018

Uplynulou sobotu se konal v Olomouci devátý ročník OLhalf 2018. Na trati i v zázemí startu a cíle se o závodníky potřebující pomoc starali naši záchranáři ZZS OK.

Zvýšený počet dopravních nehod

21. 6. 2018

Zdravotnické operační středisko Olomouckého kraje přijalo dnes několik tísňových volání týkajících se dopravních nehod na území Olomouckého kraje, při kterém se zranilo celkem 8 účastníků.

"Jak zachraňujete u vás?"

20. 6. 2018

V termínu 11. – 13. června 2018 proběhla na Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje výměnná stáž v rámci projektu "Jak zachraňujete u vás?" spolufinancovaná z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko.

Dětský den se složkami IZS

2. 6. 2018

Dne 1. 6. 2018 se ve Smetanových sadech v  Olomouci konal pod záštitou Olomouckého kraje “Dětský den se složkami IZS”. Na místě byla k vidění jednotlivá technika, kterou dané složky používají při své práci a také prezentace jejich činnosti. Záchranáři ZZS OK předvedli např. simulovaný zásah a poskytnutí přednemocniční neodkladné péče u pacieta v bezvědomí po pádu ze střechy.

Dopravní nehoda na D46

22. 5. 2018

Dnes v ranních hodinách došlo na silnici D46 ve směru z Prostějova na Olomouc k dopravní nehodě kamionu a dvou osobních vozů. Na místo byla vyslána posádka letecké záchranné služby z Olomouce a rychlé lékařské pomoci z Prostějova.

15. 5. - Den linky 155

15. 5. 2018

365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně tu pro vás funguje zdravotnická záchranná služba. Není to samozřejmost, na naší planetě patříme k těm šťastnějším, kteří se na odbornou a rychlou pomoc lékařů a záchranářů mohou spolehnout.

Dopravní nehoda u Chomoutova

15. 5. 2018

Dnes v ranních hodinách došlo nedaleko obce Chomoutov k dopravní nehodě osobního, nákladního a sanitního vozu dopravní převozové služby. Na místo události byla ihned vyslána letecká záchranná služba a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Dvě dopravní nehody s 5 zraněnými účasníky

10. 5. 2018

Zdravotnické operační středisko přijalo dnes v dopoledních hodinách tísňová volání o dopravních nehodách osobních vozů v Olomouckém kraji, při kterých se zranilo celkem 5 osob.

Jak správně určit lokalizaci místa událosi

27. 4. 2018

Stěžejní informací pro záchranou službu je správná lokalizace místa události. Díky přesným souřadnicím dokáže výjezdová skupina přijet na místo v co nejkratším čase. Orientace v terénu je velmi náročná a vzhledem k počasí i mnohdy nepřehledná. K těmto účelům doporučujeme využít aplikaci Záchranka, která poskytne ty nejpřesnější údaje jak o místě události, tak i o zdravotním stavu pacienta, resp. volajícího.

Hokejový tým ZZS OK získal 1. místo

23. 4. 2018

S radostí můžeme oznámit, že náš tým ZZS OK se může pyšnit 1. místem v hokejovém turnaji záchranářů 2018 a poprvé tak získal tento cenný putovní pohár.

Letečtí záchranáři cvičili podvěsy

16. 4. 2018

V minulém týdnu proběhl na heliportu olomoucké záchranné služby kondiční výcvik posádek letecké záchranné služby ve speciálních činnostech HEC (Human External Cargo) spočívající v dopravě zdravotnické posádky a evakuace postižených osob z nepřístupných míst, zejména z hor a zalesněných oblastí, kde dojezd pozemní posádky záchranné služby není možný a kde ani nelze přistát. V takovém případě je posádka na místo vysazena s pomocí lana uchyceného k vrtulníku, na kterém je zavěšen její člen (lékař) i s potřebnou zdravotnickou výbavou.

Motorkářská sezóna začala

7. 4. 2018

S příchodem jara začíná také motorkářská sezóna a naše posádky již zasahovaly u více událostí spojených s dopravními nehodami motocyklistů. V takových případech dochází velmi často k devastujícím poraněním, která jsou způsobena zejména vysokou rychlostí a dále také tím, že osádku motocyklu nechrání žádná kovová konstrukce jako v automobilu.

Dopravní nehoda na silnici Šternberk - Olomouc

2. 4. 2018

Krátce před 14 hod přijalo zdravotnické operační středisko tísňové volání o dopravní nehodě 4 osobních automobilů na silnici Šternberk - Olomouc u odbočky na Štarnov.

Vážná dopravní nehoda v Olomouci

29. 3. 2018

Zdravotnické operační středisko přijalo dnes ve 13.49 tísňové volání o dopravní nehodě dvou osobních vozů v Olomouci na silnici z Nových Sadů do Holice s několika zraněnými účastníky. Na místo události byly ihned vyslány čtyři výjezdové skupiny včetně letecké záchranné služby.

Sražená osoba vlakem

28. 3. 2018

Včera 27. 3. 2018 ve večerních hodinách přijalo zdravotnické operační středisko tísňovou výzvu o sražené osobě vlakem před stanicí Uničov. Na místo události byla ihned vyslána výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci.

Záchranáři darovali krev

21. 3. 2018

Ve středu 14. 3. 2018 se naši záchranáři zúčastnili hromadného odběru krve na transfuzní stanici ve Fakultní nemocnici v Olomouci.

Operátoři v Olomouckém kraji vyřídí 30 tisíc hovorů za měsíc, záchranka vyjede 150krát za den

20. 3. 2018

Víte, co se děje, když zavoláte číslo 155? Na zdravotnickém operačním středisku Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje je opravdu rušno.

Dopravní nehoda nákladního vozidla

11. 3. 2018

V pátek 10. 3. 2018 v nočních hodinách došlo na silnici č. 35 ve směru z Mohelnice na Studenou Loučku (na tzv. Mohelničáku) k dopravní nehodě nákladního vozidla, ve kterém se nacházeli tři cestující, z toho dva zranění.

Dopravní nehoda osobního vozu

5. 3. 2018

Na zdravotnické operační středisko byla 3. 3. 2018 v 13.40 nahlášena dopravní nehoda osobního vozu, které narazilo do rodinného domu. Na místě byli celkem 3 zranění, žena středního věku a dva nezletilí pacienti.

Dva vážně zranění při požáru rodinného domu

5. 3. 2018

Zdravotnické operační středisko přijalo 4. 3. 2018 ve 23.59 tísňové volání z obce Jívová, kde došlo k požáru rodinného domu. Na místo události byly ihned vyslány dvě výjezdové skupiny s lékařem.

Úrazů na horách přibývá

4. 3. 2018

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraj zasahovala letos v únoru takřka u 100 případů zranění spojených při lyžování či snowboardingu. Zdravotnické operační středisko při těchto úrazech blízce spolupracuje s Horskou službou Jeseníky, která má širokou působnost v horských střediscích.

Sražený chodec osobním vozem v Šumperku

1. 3. 2018

Zdravotnické operační středisko přijalo ve středu 28. 2. 2018 v 7.32 tísňové volání o sraženém chodci osobním vozem v Šumperku. Na místo události byla ihned vyslána výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci.