Dopravní nehoda na křižovatce Pražská

2. 6. 2021

Dnes krátce před 7 hodinou ranní došlo v Olomouci na křižovatce Tř.Míru x Pražská k dopravní nehodě skútru, který byl sražen osobním automobilem.

Přes tísňovou linku 155 bylo oznámeno jedno těžší zranění. Na místo události tak byla okamžitě vyslána posádka RV i RZP z VZ Hněvotínská. Po příjezdu na místo bylo vyhodnoceno, že u řidiče skútru došlo k zástavě oběhu a byla tak nutná kardiopulmonální resuscitace. Z důvodu možné traumatické zástavy a poranění hrudníku tak byla provedena thorakostomie a nutná intubace (zajištění dýchacích cest) s následným převedením na umělou plicní ventilaci. Jednalo se o muže středního věku, řidiče skútru. I přes veškerou snahu lékaře a záchranářů se na místě nepodařilo pacienta zachránit a svým těžkým zraněním tak bohužel podlehl.

U dopravní nehody se také nacházel lehce zraněný nezletilý spolujezdec ze skútru. Operační středisko tak na místo události vyslalo další posádku RZP, která chlapce po základním ošetření a stabilizaci zdravotního stavu převezla do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu s úrazem dolní končetiny.

Další okolnosti dopravní nehody jsou dále v řešení PČR.

Lucie Urbanová, tisková mluvčí

Dopravní nehoda na křižovatce Pražská