Dopravní nehoda kamionu a osobního auta na silnici D46

23. 9. 2021

Dnes krátce před 5 hod. ranní došlo na silnici D46 u 23 km ve směru na Brno k dopravní nehodě osobního automobilu, které se čelně střetlo s kamionem.

Po oznámení na tísňovou linku byly k dopravní nehodě vyslány 3 posádky - RLP z Olomouce a Prostějova a spolu s nimi i RZP posádka z Olomouce. Na místě události se nacházely celkem 4 zraněné osoby - řidič kamionu a 3 muži polské národnosti z osobního automobilu, kteří byli zaklíněni v troskách vozidla. Hasičský záchranný sbor tak musel pacienty vyprostit pomocí těžké techniky. Během jejich zásahu však u spolujezdce v osobním vozidle došlo k náhlé zástavě oběhu a následné resuscitaci. Pacient však utpěl mnohočetná zranění, která nebyla slučitelná se životem, tudíž lékař musel u muže konstatovat smrt a provést  následné ohledání těla.

Řidič kamionu utrpěl pouze lehká zranění, zejména zlomeninu zápěstí a oděrky po těle. Po základním ošetření byl transportován do Fakultní nemocnice Olomouc na Urgentní příjem a společně s ním i spolujezdec z osobního automobilu, muž staršího věku, který utrpěl pohmoždění ramene a paže.

Poslední pacient, mladý řidič osobního automobilu utrpěl vážná zranění celého těla. tzv. "polytrauma" s podezdřením na zlomeniny obou dolních končetin. RLP posádka muže kompletně vyšetřila, zajitila žilní vstup, aplikovala potřebné léky, převedla muže na umělou plicní ventilaci a po imobilizaci do celotělové vakuové matrace byl transportován na oddělení EMERGENCY do téže nemocnice.

Okolnosti dopravní nehody jsou stále ve vyšetřování policie, dálnice bude několik dalších  hodin neprůjezdná. Apelujeme na všechny řidiče, aby byli během řízení vozidla opatrní a pozorní !

Lucie Mikisková, tiskový mluvčí

 

Dopravní nehoda kamionu a osobního auta na silnici D46