Olomoucký dětský den se složkami IZS

13. 6. 2022

Dne 10.6. 2022 v průběhu celého dne jste mohli nás i naše kolegy z integrovaného záchranného systému vidět na Výstavišti Flora Olomouc podél pavilonu A.

V rámci stanoviště ZZS jste mohli nahlédnou dovnitř sanitního vozidla, kde byl k vidění veškerý zdravotnický materiál, který máme běžně k dispozici. Ve stánku pak probíhal nácvik resuscitace na malých figurínách a společně s tím mohly děti potěžkat i naše batohy a přístroje, které standardně nosíme na výjezdy k pacientům.

Během celodenního programu se na place střídaly jednotlivé složky se svými dynamickými ukázkami. Ve 13:30 přišla řada i na nás a my jsme tak návštěvníkům mohli ukázat přednemocniční péči u pacienta s traumatem po pádu z výšky : celkové vyšetření pacienta, zástava život ohrožujícího tepenného krvácení, imobilizace c-páteře krčním límcem, imobilizace těla celotělovou vakuovou matrací, zahájení oxygenoterapie, poměření vitálních funkcí pacienta, zajištění žilní linky a podání infúzní terapie společně s aplikací léků, zajištění tepelného komfortu pacienta a následně jeho naložení do sanitního vozidla.
Byli jste skvělí diváci i samotní aktéři - při nácviku první pomoci jste jeli jak mašiny !

Všem děkujeme za hojnou účast, pořadatelům za skvělou organizaci celého dne a hlavně dětem za aktivní přístup. Těšíme se již teď na další ročník v příštím roce.

Lucie Mikisková, DiS.

Olomoucký dětský den se složkami IZS