Cena Asociace ZZS ČR za celoživotní přínos

19. 6. 2021

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR uděluje každoročně ocenění zaměstnancům 14 příspěvkových organizací za celoživotní přínos a rozvoj přednemocniční neodkladné péče.

Za naši organizaci byla na tuto cenu za rok 2020 nominována naše dlouholetá kolegyně, Miroslava Jurášová, všeobecná sestra, z územního odboru Jeseník. Toto ocenění mělo být původně všem nominovaným osobám předáno z rukou prezidenta Asociace v říjnu 2020 na tradiční největší odborné akci společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof, na Dostálových dnech. Vzhledem k epidemické situaci nebylo možné akci uskutečnit, a tak byla cena paní Jurášové s radostí tento týden předána vedením organizace přímo v Jeseníku.

Paní Mirka Jurášová nastoupila na záchrannou službu v roce 1992 a od té doby je oddaná své profesi. V přístupu k pacientům i ke kolegům je velmi empatická, dokáže povzbudit, utěšit a bez jejího skromného hrdinství by byl boj s lidskými osudy o něco těžší. Zaslouží si proto za svůj celoživotní přínos naši úctu a poděkování. Přejeme jí všichni hodně zdraví a sil do další práce a osobního života.

Andrea Rakovičová

Cena Asociace ZZS ČR za celoživotní přínos