Podvěs u lomu Rampa na Jesenicku

16. 8. 2023

Dne 15.8. byla večerních hodinách nutná spolupráce RZP Jeseník s LZS Kryštof 09 u lomu Rampa na Jesenicku. Mladá žena skočila zhruba ze 16 m výšky do vody.

Co ale čert nechtěl: nestihla se před dopadem správně přetočit a zády dopadla přímo na hladinu. Měla veliké štěstí, že byli poblíž její přátelé, kteří ji okamžitě pomohli na břeh a volali na linku 155. Žena totiž nedokázala sama vylézt z vody ven a ihned po dopadu na hladinu si stěžovala na bolesti dolní části zad.

Jelikož se lom nachází ve špatně přístupném terénu, dovolali jsme si na pomoc HZS Olomouckého kraje a zároveň operační středisko vyslalo na místo LZS, která se k ženě dostala pomocí podvěsu na jeřábu. Po stabilizaci zdravotního stavu pacientku ukotvili do vakuové matrace a společně s lékařem ji na laně přepravili na bezpečné místo, kde ji mohli umístit na palubu vrtulníku. Poté byla letecky transportována na odd. OUP do Fakultní nemocnice Olomouc s dg. susp. zlomenina obratlů.


Žena měla veliké štěstí - nedošlo u ní k poranění míchy a následnému ochrnutí. Když už se to nepodaří, jsme tu pro Vás - ale raději se tomu vyhýbejte! My pro Vás uděláme vždy maximum, nicméně následky jsou dopředu neznámé a můžete si je nést celý zbytek života s sebou (a to za to přeci nestojí)!

Lucie Mikisková, tisková mluvčí
 

 

Podvěs u lomu Rampa na Jesenicku