Navýšení sil a prostředků ve výjezdové činnosti a ZOS

1. 12. 2021

Stávající covidová situace je neúprosná, proto bylo nutné posílit řady i v naší organizaci - od dnešního dne 1.12. 2021 je ve městě Olomouc přidána do výjezdové činnosti skupina RZP do denní směny a spolu s ní také posíleno zdravotnické operační středisko navíc o jednoho operátora také do denní směny.

Zajištění provozu je velice náročné, protože i v našich řadách jsou nemocní kolegové a personální obsazení služeb je už, stejně jako v okolních nemocničních zařízení, na hraně svých kapacit. Prosíme, volejte záchrannou službu opravdu v akutních případech! 

Zdravotnické operační středisko vyřídí za 24 hod. až 800 hovorů a radiových relací, což je enormní číslo. I pro všechny z nás je tato situace velice psychicky a fyzicky náročná. Děláme maximum, aby byl zajištěn provoz záchranné služby tak, jak má být a proto prosíme, buďte i vy ohleduplní. Operátoři jsou povinni se zeptat na váš zdravotní stav a epidemiologickou situaci. V případě neakutního výjezdu záchranné služby jsou tu od toho, aby Vám poradili, jak dále řešit zdravotní stav v domácím prostředí, případně Vás odkáží na jiné možné postupy.


Děkujeme všem za podporu a spolupráci v této nelehké době. Spolu to zvládneme!

Lucie Mikisková, tisková mluvčí

Navýšení sil a prostředků ve výjezdové činnosti a ZOS