Kryštůfek opět pomáhá

30. 6. 2022

S dětskými pacienty se během posledních dvou měsíců doslova roztrhnul pytel ! V terénu je kolikrát pro záchranáře těžké naladit se na stejnou vlnu s dětským pacientem - často pláčou, bojí se, mají bolesti a vyhledávají pouze náruč maminky. Pro nás je tak velkou pomocí plyšový Kryštůfek záchranář, který funguje i jako ruční maňásek a je tak možné zapůsobit na dítě trochu z jiné strany. Dětským pacientům většinou zajiskří oči a hračku si ihned osvojí a přitulí. My tak díky ní získáme dětskou důvěru a spolupráce je na světě.

Tady je důkaz místo slibů !


Na první fotce můžete vidět malého Tonnyho, který doma na své plastové motorce „nezvládl řízení“, upadnul na plastovou krabičku, která se rozbila a střepy z ní ho pořezaly na kořeni nosu. Chlapec byl zprvu neklidný a velice plačtivý, ale po vydání hračky se ihned utišil a záchranáři tak mohli bolístku bez problému ošetřit.


Na další fotce pak vidíte malého Kubíka, u kterého se během dne rozvinula laryngitida - asi každý víme jak akutní projevy této nemoci vypadají : sýpavé dýchání, štěkavý kašel, horečky, prostě nepěkný pohled. Maminka však ihned správně zareagovala, chlapce posadila před otevřený mrazák, aby chlapec mohl inhalovat studený vzduch ,a zavolala na linku 155. Po příjezdu RLP posádky byl chlapec neklidný, slabý, unavený, nechtěl opustit maminčinu náruč (což je naprosto pochopitelné). Aby mohla posádka začít inhalační terapii, potřebovala získat důvěru malého Kubíka a k tomu opět posloužil plyšový Kryštůfek. Kubík se s ním začal mazlit, bylo mu na hračce vysvětleno co se bude dále dít (dostane masku s léky, které bude inhalovat) a uleví se mu.


Oba výjezdy proběhly nakonec hladce a my moc děkujeme rodičům za možnost pořízení fotografií a jejich následné sdílení. Všem přejeme hodně zdraví a Nadačnímu fond Kryštůfek děkujeme za jejich práci, která je pro záchranáře v terénu velice nápomocná !

Lucie Mikisková, tisková mluvčí

Kryštůfek opět pomáhá