Výbuch RD v Olšanech u Prostějova

19. 7. 2022

Dne 18.7.2022 v dopoledních hodinách došlo k výbuchu rodinného domu v obci Olšany u Prostějova.

Dle vstupních informací měla být v objektu před výbuchem osoba. Na místo události byla tedy vyslána posádka RZP Prostějov a RLP Olomouc. 

Po příjezdu na místo byla prvotně ošetřena 1 zraněná osoba - jednalo se o muže středního věku, který v daný čas projížděl kolem rodinného domu v osobním automobilu a utrpěl tak sekundární poranění vlivem tlakové vlny. Jednalo se zejmena o pohmoždění ramene a drobné oděrky způsobené skleněnou výplní. RZP posádka pacienta následně transportovala vzhledem k mechanizmu úrazu do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělenní urgentního příjmu k dalšímu dovyšetření a observaci.

V rámci evakuace osob z okolních domů bylo následně nutné zasahovat u seniora, u kterého se objevily bolesti na hrudi v rámci stresové reakce po dané události. RZP posádkou byl transportován k dalšímu dovyšetření do nemocnice Prostějov na interní ambulanci. Ve večerních hodinách pak došlo od PČR k oznámení na linku 155, že v sutinách domu bylo nalezeno tělo muže. Zdravotnické operační středisko tak na místo události vyslalo posádku RLP, kdy lékařka provedla koronerskou činnost - tedy ohledání těla zemřelého.

Další okolnosti této události jsou stále v řešení PČR. Na místě probíhají úklidové práce ze stran HZS.

Lucie Mikisková, tisková mluvčí

Výbuch RD v Olšanech u Prostějova