Ocenění za hrdinský čin

13. 8. 2022

MARTIN - přesně tento chlapec byl součástí záchranného řetězce v den, kdy se v Kostelci na Hané odehrála trojnásobná vražda v jednom z rodinných domů v ulici, kde Martin bydlí.

29. března se v odpoledních hodinách vracel domů od lékaře, když v tom uviděl před jedním z domů ležet na ulici muže v kaluži krve. Okamžitě k němu přiběhl a volal na linku 155. Muž byl v bezvědomí, nedýchal a krvácel z řezné rány v oblasti krku. Operátor okamžitě vyslal na místo události posádku RLP z Prostějova a zůstával s chlapcem na telefonu, kdy společnými silami probíhala KPR po telefonu. Během hovoru a provádění první pomoci jsme se snažili zjistit, co se na místě stalo - nikdo ale nic neviděl, neslyšel a ani v nejmenším netušil, že za jeho zády v rodinném domě číhá vrah a společně s ním se v objektu nacházely další oběti jeho činu, kterým se již bohužel nedalo pomoci.
Tento mladík jako jediný neváhal okamžitě pomoci - a my jej za tento hrdinský čin společně s PČR a hejtmanem Olomouckého kraje ocenili, protože si to zaslouží !
„Považuji to za automatické, tohle by měl udělat každý. Proto se mi zdá až nepatřičné, že mi za to, co jsem udělal, chce někdo poděkovat,“ uvedl chlapec. Společně s chlapcem jsme také poděkovali jeho mamince, která potom uvedla : „To, co se stalo, byla věc, která nás potkala nepřipravené. Ale ukázalo se, že se o syna bát nemusím. Myslím si, že si v životě i ve složitých situacích dobře poradí.“

DÍKY MARTINE za tvou statečnost a kuráž !

Lucie Mikisková, tisková mluvčí

Ocenění za hrdinský čin