Dopravní nehoda u obce Cholina

17. 7. 2021

Dnes okolo třetí hodiny ranní došlo k dopravní nehodě osobního automobilu u obce Cholina, kde se měly nacházet 4 zraněné, zaklíněné osoby.

Na místo události byly vyslány posádky RLP Olomouc a RZP Litovel, společně s dalšími složkami IZS. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve vozidle je celkem 5 zletilých osob - dvě dívky a tři chlapci. Hasiči všechny pacienty postupně vyprostili a předali do péče záchranné službě.

Jednalo se pouze o lehká zranění, zejména pohmoždění zad, krční páteře a horní končetiny. Řidička vozidla ovšem utrpěla středně težké zranění, a to zlomeninu stehenní kosti. Ve stabilizovaném stavu však byla převezena lékařskou posádkou do Fakultní nemocnice Olomouc na traumacentrum v rámci oddělení urgentního příjmu. Další zranění byla na místě základně ošetřena, pacienti imobilizováni. Záchranáři zajistili žilní linky, podali infúzní terapii a transportovali je do téže nemocnice k dalšímu dovyšetření a observaci.

Dle prvotních informací došlo ke střetu se zvěří a následnému opuštění komunikace s nárazem do stromu. Další okolnosti dopravní nehody jsou v šetření PČR.

Lucie Mikisková, tisková mluvčí  (použito ilustrační foto)

Dopravní nehoda u obce Cholina