Čtyři zraněné osoby si vyžádala dopravní nehoda dvou vozidel – Přerov, Žeravice.
29. 3. Čtyři zraněné osoby si vyžádala dopravní nehoda dvou vozidel – Přerov, Žeravice.

Tři posádky ZZS OK včetně letecké záchranné služby zasahovaly u dopravní nehody dvou osobních vozidel v Přerově, místní části Žeravice. Tísňovou výzvu pro střet dvou vozidel s předpokladem většího počtu zranění přijalo zdravotnické operační středisko krátce po půl páté odpolední ve středu 29.3.2017, dle upřesnění na místě zůstaly po střetu čtyři zraněné osoby.

(více zde)

Muže v Miloticích nad Bečvou zavalil strom, zraněním podlehl.
29. 3. Muže v Miloticích nad Bečvou zavalil strom, zraněním podlehl.

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo ve středu 29.3.2017 krátce po třinácté hodině tísňovou výzvu pro zavalení osoby stromem v Miloticích nad Bečvou, místní části Hranické Loučky. K události ihned vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyrazila taktéž posádka rychlé lékařské pomoci (RLP) stanoviště v Hranicích.

(více zde)

Vyproštění zavaleného muže zeminou ve výkopu – Senička
27. 3. Vyproštění zavaleného muže zeminou ve výkopu – Senička

Posádka letecké záchranné služby dnes (27.3.2017) již po několikáté vzlétla k vážné události, krátce před půl pátou odpolední přijalo Zdravotnické operační středisko ZZS OK tísňovou výzvu pro zasypaní muže zeminou při výkopových pracích v Seničce na Olomoucku.

(více zde)

Převrácený kamion se dřevem a zraněný řidič vozidla Horní Štěpánov.
27. 3. Převrácený kamion se dřevem a zraněný řidič vozidla Horní Štěpánov.

Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci (RZP) stanoviště v Konici společně s posádkou vrtulníku letecké záchranné služby zasahovala u vážné dopravní nehodě, při které došlo k převrácení nákladního vozidla s vysypáním klád se dřevem. Při této nehodě se vážně zranil řidič nákladního vozidla.

(více zde)

POZOR POZVÁNKA - Hasiči, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba při společné prezentaci v Galerii Šantovka
20. 3. POZOR POZVÁNKA - Hasiči, Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba při společné prezentaci v Galerii Šantovka

Už máte plán na čtvrtek, pátek a sobotu - co takhle ho strávit s hasiči, Policii ČR nebo ze zdravotnickou záchrannou službou - tři dny plné ukázek, prezentací, soutěží pro děti i dospělé s výstavou současné i historické záchranářské techniky - ano to vše od čtvrtka 23.3. 2017 do soboty 25.3.2017 v Galerie Šantovka, Olomouc - poznejte práci záchranných složek Hrdinové regionu - Olomoucký kraj - těšíme se na Vás, moderuje Moderátor & DJ Lukáš Kobza.

(více zde)

Vážná dopravní nehoda u Studené Loučky na Šumpersku.
18. 3. Vážná dopravní nehoda u Studené Loučky na Šumpersku.

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo v pátek 17.3.2017 (po 23:00 hod.) tísňovou výzvu pro dopravní nehodu se zraněním a zaklíněním řidiče osobního vozidla po čelním střetu s nákladním automobilem poblíž Studené Loučky na Šumpersku.

(více zde)

Vážná dopravní nákladního vozidla a dodávky se zraněním řidiče.
14. 3. Vážná dopravní nákladního vozidla a dodávky se zraněním řidiče.

Posádka letecké zdravotnické záchranné služby dnes krátce po čtrnácté hodině vzlétla k vážné dopravní nehodě v Oseku na Bečvou. Dle tísňové výzvy na zdravotnické operační středisko došlo k čelnímu střetu dodávkového vozidla typu valník a nákladního vozidla. Při dopravní nehodě se zranil řidič dodávky.

(více zde)

Nabídky práce - Vrchní sestra pro územní celek JIH - územní odbor Prostějov a Přerov
14. 3. Nabídky práce - Vrchní sestra pro územní celek JIH - územní odbor Prostějov a Přerov

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, p.o. příjme do pracovního poměru vrchní sestru pro územní celek: jih (územní odbor Prostějov a Přerov). Více informací v sekci: Volná místa.

(více zde)

Osobní vlak se v Prostějově střetl s automobilem.
11. 3. Osobní vlak se v Prostějově střetl s automobilem.

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo v sobotu dopoledne tísňovou výzvu pro dopravní nehodu osobního vozidla taktéž s osobním vlakem v Prostějově. K události vyrazila výjezdová skupina s lékařem z Prostějova (RLP).

(více zde)

ZZS OK ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP v Olomouci získala jako první a prozatím jediná mezinárodní certifikát metodiky třídění MTS.
6. 3. ZZS OK ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP v Olomouci získala jako první a prozatím jediná mezinárodní certifikát metodiky třídění MTS.

Jako první a zatím jediný tým v celé České republice jsou odborníci z Fakulty zdravotnických věd UP v Olomouci a ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje proškolení v unikátní metodice třídění ESTP zraněných a nemocných v přednemocniční péči. Tři zástupci řešitelského týmu jako první v ČR získali ve Velké Británii mezinárodní certifikát v třídění zraněných nemocných v neodkladné nemocniční etapě metodikou MTS. Tato pracovní skupina vedená MUDr. Petrem Hubáčkem, současně ředitelem ZZS OK, je současně zakladatelem národní skupiny pro třídění CZ_ETG v rámci metodiky MTS v České republice.

(více zde)