Pří dopravní nehodě u Štěpánova se po nárazu do stromu zranily dvě mladé ženy.
20. 5. Pří dopravní nehodě u Štěpánova se po nárazu do stromu zranily dvě mladé ženy.

Dvě posádky ZZS Olomockého kraje vyjížděly v brzkých ranních hodinách k vážné dopravní nehodě osobního vozidla po nárazu do stromu nedaleko Štěpánova na Olomoucku. Zdravotnické operační středisko přijalo tísňovou výzvu pro dopravní nehodu se zraněním a zaklíněním více osob krátce před pátou hodinou ranní v sobotu 20.5.2017. K události vyrazila posádka s lékařem (RLP) z výjezdové základny Aksamitova a také posádka rychlé zdravotnické pomoci (RZP) ze základny Hněvotínská.

(více zde)

15.5. Poprvé DEN LINKY 155 - napříč celou republikou.
15. 5. 15.5. Poprvé DEN LINKY 155 - napříč celou republikou.

V průměru přibližně každých 15 sekund zazvoní na některém ze zdravotnických operačních středisek Zdravotnické záchranné služby tísňová linka 155 a přibližně každých 30 sekund vyjíždí z jedné z více než 300 výjezdových základen v České republice vozidlo zdravotnické záchranné služby k více než milionu výjezdů za rok. 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně je zde funkční systém zdravotnické záchranné služby.

(více zde)

Zraněný řidič osobního vozidla po čelním střetu do stromu u Konice.
11. 5. Zraněný řidič osobního vozidla po čelním střetu do stromu u Konice.

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo krátce před patnáctou hodinou 11.května 2017 tísňovou výzvu pro vážnou dopravní nehodu osobního vozidlo se zaklíněním řidiče po čelním střetu a nárazu do stromu za Konicí směrem na Jesenec.

(více zde)

V Olomouci budou jednat čeští a zahraniční experti na bezpečnost zdravotní péče v krizových situacích.
9. 5. V Olomouci budou jednat čeští a zahraniční experti na bezpečnost zdravotní péče v krizových situacích.

Zdravotní péče v ohrožení - Health Care in Danger - bude ústředním tématem setkání, na němž se tento týden sejdou v Olomouci mezinárodní experti z několika evropských zemí. Společně budou hledat řešení problémů násilí proti zdravotníkům a zraněným osobám ve válečných konfliktech, při teroristických útocích i v rámci současné migrantské krize. Ojedinělý expertní mítink, který se v oblasti střední a východní Evropy koná vůbec poprvé, je součástí XII. Olomouckých dnů urgentní medicíny.  Ve dnech 10. – 12. května je společně pořádají Univerzita Palackého a Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje ve spolupráci s Českým červeným křížem a Mezinárodním výborem Červeného kříže v Ženevě. Místem třídenního setkání bude olomoucký hotel Clarion Congress a Umělecké centrum Univerzity Palackého.

(více zde)

XII.ročník mezinárodní konference Olomoucké dny urgentní medicíny.
9. 5. XII.ročník mezinárodní konference Olomoucké dny urgentní medicíny.

Letošní ročník mezinárodní konference „ODUM“ se uskuteční ve dnech 10-12.5.2017 v prostorách Congress Hotel Clarion v Olomouci s největším počtem zahraničních účastníků (Velká Británie, Francie, Švýcarsko, Rakousko, Chorvatsko, Polsko, Ukrajina, Slovensko a Slovinsko).

(více zde)

Tragická nehoda motorkáře v Radslavicích na Přerovsku.
8. 5. Tragická nehoda motorkáře v Radslavicích na Přerovsku.

Zdravotnické operační středisko přijalo v odpoledních hodinách pondělí 8. května 2017 informaci o vážné dopravní nehodě v Radslavicích na Přerovsku. K událostí vzlétla posádka vrtulníku letecké záchranné služby. Na místě nalezen vážně zraněný motorkář ročník 1992 v bezvědomí. Před příletem prováděli oživovací pokusy kolemdoucí. V rozšířené resuscitaci pokračovala posádka LZS, bohužel muž utrpěl velmi vážná mnohočetná poranění, kterým po několika minutách na místě podlehl.

(více zde)

Čtyři zranění cyklisté při závodech na velodromu v Prostějově.
4. 5. Čtyři zranění cyklisté při závodech na velodromu v Prostějově.

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo ve čtvrtek 5.5.2017 tísňovou výzvu pro střet více cyklistů na velodromu v Prostějově. Na místo ihned vzlétl vrtulník s posádkou letecké záchranné služby a také vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z Prostějova, dle prvotních informací mělo na místě po hromadném pádu dojít až k sedmi zraněním.

(více zde)

Řidička s vozidlem skončila v potoce, Bezručovy sady Olomouc.
1. 5. Řidička s vozidlem skončila v potoce, Bezručovy sady Olomouc.

Dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje v tzv. potkávacím systému (rendez-vous) vyjížděly v nočních hodinách posledního dubnového dne (30.4.2017) k vážné události do Bezručových sadů v Olomouci.

(více zde)

Vážná dopravní nehoda u Mohelnice a pět zraněných osob.
21. 4. Vážná dopravní nehoda u Mohelnice a pět zraněných osob.

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo krátce po půl páté odpoledne v pátek 21.4.2017 tísňovou výzvu pro dopravní nehodu více vozidel se zraněním většího počtu osob. K události ihned vzlétl vrtulník s posádkou letecké zdravotnické služby a souběžně také sanitními vozidly další dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci výjezdových stanovišť Mohelnice a Litovel.

(více zde)

Dvě vážné události v Olomouci - úmrtí na železnici a srážka osoby s autobusem.
19. 4. Dvě vážné události v Olomouci - úmrtí na železnici a srážka osoby s autobusem.

Během pozdních hodin v úterý 18. dubna 2017 zasahovaly posádky ZZS Olomouckého kraje v Olomouci u dvou vážných událostí. V místní části Pavlovičky přesněji ulice Na Zákopě došlo ke střetu staršího muže s projíždějícím vlakem, nedaleko naší základny Hněvotínská pak o několik minut později došlo ke střetu dalšího muže středního věku s autobusem.

(více zde)