Akreditovaný kvalifikační kurz řidič dopravy nemocných a raněných
1. 9. Akreditovaný kvalifikační kurz řidič dopravy nemocných a raněných

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, příspěvková organizace bude otevírat akreditovaný kvalifikační kurz Řidič vozidla dopravy nemocných a raněných. Termín: 1.3.2018 - 17.5.2018

Kurz je naplněn

(více zde)

Statistické zhodnocení asistence ZZS Olomouckého kraje při půlmaratonu v Olomouci.
25. 6. Statistické zhodnocení asistence ZZS Olomouckého kraje při půlmaratonu v Olomouci.

Letošní ročník půlmaratonu v Olomouci lze z pohledu pomoci Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje zařadit mezi ty klidnější. V rámci celého závodního dne prošlo pomocí zdravotníků, tedy osob po kolapsu či různých zranění v podobě odřenin či řezných poranění a jiných, celkem 53 osob. Ve srovnání s loňským rokem je to o více jak polovinu méně závodníků vyžadující ošetření od posádek rychlé zdravotnické pomoci (RZP) na trati nebo v prostoru startu-cíle tedy ve stanu ZZS OK. K další navazující nemocniční péči na odd. urgentního příjmu v Olomouci bylo převezeno celkem pět osob.

(více zde)

Asistence ZZS Olomouckého kraje při dnešním půlmaratonu v Olomouci 24.6.2017
24. 6. Asistence ZZS Olomouckého kraje při dnešním půlmaratonu v Olomouci 24.6.2017

V návaznosti na získané poznatky a zkušenosti z předchozího, loňského ročníku půlmaratonu v Olomouci, kdy při extrémních klimatických podmínkách v péči zdravotníků zůstalo téměř 120 osob, došlo k navýšení nejen posádek rychlé zdravotnické pomoci na trati závodu, ale i k nárůstu členů ve statickém pracovišti, stanu u startu-cíle zmiňovaného závodu.

(více zde)

15.5. Poprvé DEN LINKY 155 - napříč celou republikou.
15. 5. 15.5. Poprvé DEN LINKY 155 - napříč celou republikou.

V průměru přibližně každých 15 sekund zazvoní na některém ze zdravotnických operačních středisek Zdravotnické záchranné služby tísňová linka 155 a přibližně každých 30 sekund vyjíždí z jedné z více než 300 výjezdových základen v České republice vozidlo zdravotnické záchranné služby k více než milionu výjezdů za rok. 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně je zde funkční systém zdravotnické záchranné služby.

(více zde)

V Olomouci budou jednat čeští a zahraniční experti na bezpečnost zdravotní péče v krizových situacích.
9. 5. V Olomouci budou jednat čeští a zahraniční experti na bezpečnost zdravotní péče v krizových situacích.

Zdravotní péče v ohrožení - Health Care in Danger - bude ústředním tématem setkání, na němž se tento týden sejdou v Olomouci mezinárodní experti z několika evropských zemí. Společně budou hledat řešení problémů násilí proti zdravotníkům a zraněným osobám ve válečných konfliktech, při teroristických útocích i v rámci současné migrantské krize. Ojedinělý expertní mítink, který se v oblasti střední a východní Evropy koná vůbec poprvé, je součástí XII. Olomouckých dnů urgentní medicíny.  Ve dnech 10. – 12. května je společně pořádají Univerzita Palackého a Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje ve spolupráci s Českým červeným křížem a Mezinárodním výborem Červeného kříže v Ženevě. Místem třídenního setkání bude olomoucký hotel Clarion Congress a Umělecké centrum Univerzity Palackého.

(více zde)

Hejtman Ladislav Okleštěk předal záchranářům nové sanitky.
3. 4. Hejtman Ladislav Okleštěk předal záchranářům nové sanitky.

Celkem osm nových sanitních vozů dnes slavnostně předal Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje hejtman Ladislav Okleštěk. Sanitky nahradí stávající vozidla na stanovištích ve Šternberku, Prostějově, Přerově, Olomouci a Hranicích.

(více zde)

Hejtman Olomouckého kraje předá do provozu nové sanitky pro ZZS OK.
31. 3. Hejtman Olomouckého kraje předá do provozu nové sanitky pro ZZS OK.

Hejtman Ladislav Okleštěk navštívil Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Při prohlídce se seznámil nejen s místem zdravotnického operačního střediska tedy příjmu tísňové linky 155, ale i s olomouckým výjezdovým stanovištěm, kde si prohlédl techniku a vrtulník letecké ZZS.

(více zde)

ZZS OK ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP v Olomouci získala jako první a prozatím jediná mezinárodní certifikát metodiky třídění MTS.
6. 3. ZZS OK ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP v Olomouci získala jako první a prozatím jediná mezinárodní certifikát metodiky třídění MTS.

Jako první a zatím jediný tým v celé České republice jsou odborníci z Fakulty zdravotnických věd UP v Olomouci a ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje proškolení v unikátní metodice třídění ESTP zraněných a nemocných v přednemocniční péči. Tři zástupci řešitelského týmu jako první v ČR získali ve Velké Británii mezinárodní certifikát v třídění zraněných nemocných v neodkladné nemocniční etapě metodikou MTS. Tato pracovní skupina vedená MUDr. Petrem Hubáčkem, současně ředitelem ZZS OK, je současně zakladatelem národní skupiny pro třídění CZ_ETG v rámci metodiky MTS v České republice.

(více zde)

Úrazy při zimních sportech v Olomouckém kraji
28. 2. Úrazy při zimních sportech v Olomouckém kraji

Ve statistickém vyhodnocení počtu úrazů při zimních sportech, výletech po horách a podobných evidujeme za poslední dva měsíce (leden-únor 2017) celkově více jak stovku událostí (102). Jen během posledních tří dnů, dalo by se říci v čase jarních prázdnin některých okresů Olomouckého kraje, zasahovaly posádky zdravotníků u desítky případů.

(více zde)

Složky Integrovaného záchranného systému v pátek udělily historicky první ceny Hrdinové regionu.
20. 2. Složky Integrovaného záchranného systému v pátek udělily historicky první ceny Hrdinové regionu.

Páteční večer 17.2.2017 v duchu premiérového 0.reprezentativního společenského večera s udílením ceny „Hrdinové regionu“ přinesl také vůbec první oceněné. Hrdinové všedních dnů, kteří se nepřipraveně ocitli před situací s nutností pomoci lidem v nouzi a jejichž odhodlání zachránilo lidský život.

Složky Integrovaného záchranného systému pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje se rozhodly každoročně udělovat při společenském setkání cenu „Hrdinové regionu“. V letošním roce každá ze složek, tedy Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, Hasičských záchranný sbor Olomouckého kraje a Policie ČR (krajské ředitelství policie Olomouckého kraje) nominovala své hrdiny (osobnosti jmenovitě viz níže). Organizátoři úvodního ročníku pro konání vybrali prostory Clarion Congress Hotelu Olomouc.

(více zde)